Кабінет міністрів скасував обов’язкову самоізоляцію та обсервацію для вступників з окупованого Донбасу та анексованого Криму.

Таке рішення ухвалили на засіданні 25 червня.

«Також пропонується виключити з випадків обов'язкової самоізоляції чи обсервації учасників вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», — сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Окрім цього уряд вирішив передбачити можливість припинення режиму самоізоляції або обсервації для тих людей, які перетинають контрольні пункти в’їзду-виїзду на межі з тимчасово окупованою територією, якщо ПЛР-тестування не виявило у них коронавірусу. Те ж саме передбачили для тих, хто перетинає державний кордон (іноземців або осіб без громадянства).

22 червня президент Володимир Зеленський ініціював зміни до Закону «Про вищу освіту», відповідно до яких діти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей змогли б вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Крім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.

Ознайомитися з процедурою вступу для абітурієнтів із Криму можна за цим посиланням, для абітурієнтів із окупованого Донбасу — за цим посиланням.

Поділитись: