Міністерство економічного розвитку скоротило чисельність працівників регіональних відділів Державної служби статистики.

Зазначається, що скорочення робочих місць пов'язали з тим, що «співвідношення працівників центрального апарату Держстату до працівників його регіональних підрозділів не відповідає світовій практиці». Так, наразі в Україні на 1 працівника центрального апарату припадає 16 працівників у територіальних підрозділах Держстату. У Європі це співвідношення складає 1 до 3-4 співробітників.

Після скорочення та перерозподілу, на 1 працівника центрального апарату Держстату припадатиме 11 працівників територіальних підрозділів.

«Наразі Держстат широко впроваджує нові методи збору та обробки інформації - вже більше ніж 43% респондентів надають статистичні дані в електронному вигляді, частіше застосовуються вибіркові методи статистичних обстежень. Застосування цих методів суттєво зменшує навантаження на територіальні органи статистики і, водночас, збільшує його на центральний апарат Держстату», — повідомляють в Мінекономіки.

Там зазначають, що частину працівників з місцевих відділів перенесуть до Києва, решти звільнять.

Раніше у Держстаті повідомляли, що на 1 вакансію в Україні претендують 5 безробітних.

Нагадаємо, що за даними Міністерства соціальної політики України, у 2018 році в Україні було 1,7 мільйона безробітних. З них лише 21% офіційно реєструвалися у державній службі зайнятості.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile