Міністерство енергетики США представили проєкт створення національного квантового інтернету. На його думку, принципи квантової механіки дозволять зробити передачу інформації більш безпечною, ніж у будь-який інший спосіб.

Про це повідомляє AFP.

«Одне з досягнень квантової передачі полягає в тому, що під час передачі інформації між різними місцями її вкрай складно перехопити. Науковці планують використати цю її властивість для створення мереж, майже повністю захищених від кібератак», — ідеться в повідомленні відомства.

Передусім нова технологія обміну інформації призначається для важливих галузей економіки, як-от банківської справи чи послуг із охорони здоров’я, а також авіаційного зв’язку чи військових технологій.

«Зрештою використання технології квантового мережування в мобільних телефонах може мати значні наслідки на життя людей у всьому світі», — додають у Міненергетики США.

Прототип «квантового інтернету» відомство планує створити протягом найближчих десяти років. Для цього залучать як університети, так і дослідників у відповідній галузі.

Квантова криптографія заснована на принципах поведінки елементарних частинок, у яких неможливо виміряти один з параметрів, при цьому не спотворивши інший.

Якщо електронне повідомлення закодувати з урахуванням цих властивостей і передати через мережу, то будь-яка несанкціонована спроба підключитися і побачити цю інформацію призведе до її зміни. Як наслідок, порушник не зможе прочитати перехоплене повідомлення, а одержувач зможе зрозуміти за кількістю шуму на каналі зв'язку, що піддався атаці зловмисників.

  • У листопаді 2016 року в Китаї ввели в експлуатацію найдовшу у світі лінію захищеного квантового зв'язку протяжністю 712 кілометрів. Через рік китайські науковці вперше відправили із Землі на супутник об'єкт шляхом квантової телепортації.
  • У лютому 2020 року науковці з Національної лабораторії імені Арґонна міністерства енергетики США й Чиказького університету змогли створити «квантову петлю», яка змогла передавати дані на відстані 83 кілометрів.
Поділитись: