У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили нові державні будівельні норми щодо обов’язкового проектування сховищ, укриттів та інших споруд цивільного захисту населення.

Зокрема, зазначається, що у нових нормах прописано вимоги щодо обов’язкового проектування споруд подвійного призначення, які можна використовувати у якості укриттів.

«Підготовлено проект нових ДБН (державні будівельні норми) щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту та зміни до ДБН щодо споруд цивільного захисту, які містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до необхідних заходів та проектування сховищ та укриттів», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

У нових нормах містяться вимоги до світломаскування населених пунктів, вимоги щодо безбар’єрного доступу людей з інвалідністю до сховищ та укриттів, прописано застосування сучасного фільтраційного обладнання.

Зазначені зміни мають ухвалити найближчим часом.

На початку грудня 2018 року в рятувальники у Києві почали перевіряти споруди для укриття населення.

«У разі виявлення порушень, або розбіжностей розташування об’єктів з інтерактивною картою, представниками органів місцевої влади такі порушення фіксуються і в найкоротші терміни повинні бути усунені», — повідомляли у ДСНС.

Поділитись: