Навчальний рік у школах має завершитися до 1 липня (для випускників шкіл — не пізніше 31 серпня), а вступна кампанія у вищих закладах освіти триватиме з 1 по 22 серпня. При цьому електронні заяви про вступ абітурієнти зможуть подавати без свідоцтва про освіту.

Про це на брифінгу за підсумками засідання уряду 25 червня повідомила тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти й науки України Любомира Мандзій.

«Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться з 1 серпня. Електронні заяви на вступ до університетів можна буде подавати до 22 серпня», — повідомила Мандзій.

Вона зазначила, що в разі, якщо вступник не отримає свідоцтво про повну загальну середню освіту до 22 серпня, то зможе подати електронну заяву в кабінеті вступника без самого свідоцтва, але за записом про його замовлення в системі ЄДЕБО.

«Оригінали свідоцтва про повну загальну середню освіту можна подавати на початку навчання», в — уточила очільниця МОН.

Водночас, як випливає з ухваленої 25 червня постанови уряду, завершення навчального року в школах має відбутися не пізніше 1 липня, водночас для випускників шкіл — протягом 10 днів із дня отримання результатів ЗНО (але не пізніше 31 серпня). А для учнів закладів профосвіти навчання має завершитися не пізніше 31 липня.

Нагадаємо, в Україні 25 червня стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Перший іспит абітурієнти складають із математики.

Для учасників, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основній сесії ЗНО, проведуть додаткову сесію. Для цього їм потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Раніше абітурієнтів із західних областей, які постраждали від негоди, закликали не наражати себе на небезпеку та скласти ЗНО у додатковій сесії.

Додаткова сесія відбудеться з 24 липня до 10 серпня.

Поділитись: