В ухваленому бюджеті на 2020 рік Кабінет міністрів передбачив 240 мільйонів гривень на розкриття туристичного потенціалу.

Як зазначено у проєкті закону, загалом на розвиток креативних індустрій та культури уряд передбачив 15,1 мільярда гривень. З них 240 мільйонів гривень виділили на розкриття туристичного потенціалу.

Для порівняння, минулого року в бюджеті на «фінансову підтримку розвитку туризму та розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів та магістралей в Україні» передбачили 18,8 млн грн.

Під час презентації проєкту бюджету 5 листопада прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що в Україні туризм наразі майже не розвивається. Очільник уряду зазначив, що в деяких країнах світу ВВП від розвитку туризму складає до 10%, тож Україні потрібно починати інвестувати в розвиток.

«Нам потрібно інвестувати в те, щоб продавати країну. Щоб сюди приїжджали туристи, привозили свою валюту, купували тут послуги. Це стимулюватиме розвиток малого підприємництва і створюватиме робочі місця», — заявив Гончарук.

За його даними, в середньому кожен турист витрачає в Україні по 500 доларів.

«Це ті гроші, які підуть в українську економіку», — додав прем’єр.

Нагадаємо, Верховна Рада 14 листопада у другому читанні та в цілому ухвалила бюджет на 2020 рік.

За відповідне рішення 14 листопада проголосувало 279 депутатів. У третьому читанні за бюджет проголосувало 280 депутатів.

Бюджет на 2020 рік базується курсі 27,5 гривні за долар. Доходи бюджету мають скласти 1,009 трильйона гривень, а видатки — 1,18 трильйона гривень.

На інфраструктуру уряд у 2020 році планує витратити 73,7 мільярда гривень. На аеропорт Дніпра у бюджеті на 2020 рік передбачили 1 мільярд гривень.

20 жовтня Кабінет міністрів ухвалив державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. Нова програма спрямована на покращення соціального та економічного розвитку українських Карпат, а також на підвищення транспортної доступності окремих гірських територій.

Поділитись: