Уряд за 10 днів має посилити захист критичної інфраструктури — Зеленський увів у дію рішення РНБО

Ілюстративне фото. Трипільська теплова електростанція
Ілюстративне фото. Трипільська теплова електростанціяWikimedia Commons

Президент Володимир Зеленський 19 жовтня своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо організації захисту та безпеки об’єктів критичної інфраструктури.

Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента.

Згідно з рішенням РНБО, уряд має, зокрема, виконати у 10-денний строк роботи та заходи з належного інженерного та фізичного захисту об'єктів критичної інфраструктури. А також збільшити кількість та посилити обороноздатність військових, які здійснюють протиповітряну оборону такої інфраструктури.

Крім того, Кабмін має за 10 днів вжити заходів, щоб оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору створили резерви обладнання, запчастин тощо для вчасного відновлення пошкоджених об'єктів і захисних споруд.

Також уряд має у 3-місячний період затвердити план відновлення об'єктів критичної інфраструктури, що були зруйновані чи пошкоджені через війну.

Що передувало?

В Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія в енергетиці. В «Укренерго» розповідали, що росіяни випустили понад 1200 ракет і дронів по ключових енергетичних об'єктах. Понад 250 із них влучили в ціль і пошкодили 43% магістральних мереж. Різного ступеня ушкоджень зазнали й усі теплові та гідроелектростанції.

Над відновленням пошкоджених об'єктів працювали понад 1500 фахівців. Також керівництво вело перемовини з різними країнами, щоб знайти нове обладнання замість знищеного. «Укренерго» отримало майже 500 одиниць обладнання.

У розвідці Міноборони Великої Британії зазначали, що кампанія рф проти української енергосистеми, найімовірніше, провалилася. росія завдавала ударів по енергооб'єктах із жовтня 2022 року. Масштабні атаки стали рідкістю з початку березня 2023 року, але менші атаки тривають.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляв, що на завершення опалювального сезону 2022-2023 років Україна виходить із профіцитом потужності в енергосистемі й достатніми запасами газу та вугілля. Попри російські атаки, українські енергетики змогли зберегти енергосистему цілісною.