Доручення президента України Володимира Зеленського до Кабінету міністрів щодо начебто визначення вимог і стандартів новин насправді передбачає законодавче закріплення різних видів інформації, в тому числі дезінформації та небезпечної інформації.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Повідомляється, що в Міністерстві культури, молоді та спорту «не збирались і не збираємось регулювати стандарти новин. Це право — виключно професійної спільноти». 

«Що ми збираємось робити: ввести поняття небезпечна інформація, дезінформація, недостовірна інформація. Що є дуже важливим в умовах інформаційної війни з РФ та можливим фінансуванням деяких ЗМІ країною агресором… Це є частиною належного інформування громадян і реалізацією їх права на інформацію», — пояснив Бородянський.

Також міністр додав, що питання стандартів у західних країнах із розвиненим журналістським самоврядуванням вирішується через механізми саморегулювання.

«В України ми маємо створити умови для професійної спільноти, які зроблять цю модель працюючою і в нашій країні. Тобто, держава не заходить на територію, яку вона не повинна регулювати, а створює належної умови для саморегулювання та спів регулювання», — додав міністр.

Нагадаємо, Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги і стандарти новин.

Поділитись: