Кабінет міністрів України ухвалив рішення створити комісію з реорганізації Державної аудиторської служби в Офіс фінансового контролю.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 12 лютого, повідомляють у Міністерстві фінансів.

Сам процес реорганізації Держаудитслужби може тривати близько 6 місяців, адже крім зміни назви відомства в уряді планують суттєво змінити його структуру, штатний розпис та підходи до перевірок.

«Пріоритет у його роботі надаватиметься попереджувальному контролю, який буде забезпечено шляхом аналізу та опрацювання даних в інформаційно-аналітичних системах», — зазначають у Мінфін.

Рішення про створення Офісу фінансового контролю ухвалили ще 11 грудня 2019 року. 5 лютого 2020 року уряд призначив тимчасового виконувача обов'язків відомства, який наразі очолив комісію з реорганізації.

Раніше в уряді повідомляли, що кількість працівників Держаудитслужби планують скоротити у 8 разів. Станом на жовтень 2019 року там працювало 3212 людей.

Зазначимо, що Держаудитслужба (раніше відома як Контрольно-ревізійне управління або КРУ) відповідно до закону має здійснювати політику у сфері державного фінансового контролю. Орган має здійснювати оцінку цільового використання державних фінансових ресурсів для досягнення економії коштів. Раніше Держаудитслужба підпорядковувалась безпосередньо Кабміну.

Поділитись: