ENRU

Екс-«беркутівці» у справі Майдану та побитті журналістів Громадського не з'явилися на суд

Колишні співробітники харківського «Беркуту», які є фігурантами справи Майдану, а саме епізоду про побиття активістів на Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року, а також нападу на журналістів Громадського у січні 2015 року, не з'явилися на суд.

Про це повідомила адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська.

«Сьогодні на засідання по справі харківських беркутівців (Гончаренко, Бєлов, Ріяко, Костюк по епізоду вбивств та побиття на Кріпосному 18.02.2014 а також щодо нападу на журналістів Громадського в Пісочіні в січні 2015-го року) не з'явились обвинувачувані. Ніхто. Те, що Гончаренко і Костюк втікли ще в квітні 2017-го відомо давно. Але Бєлов і Ріяко також не з'явилися вже вдруге. В минулому засіданні судді винесли постанову щодо їх примусового приводу. Але виконати привід не змогли. Їх немає за місцем проживання», — повідомила Закревська.

За її словами, засідання суду перенесли на 19 вересня.

«При цьому судді не стали розглядати клопотання про зміну запобіжного заходу і дозвіл на затримання вже 2,5 місяці як перетнувших кордон з РФ Гончаренко і Костюка через відсутність в засіданні Бєлова і Ріяко», — зазначила адвокатка.

Раніше стало відомо, що Олександр Костюк та Віталій Гончаренко виїхали з України. Костюк 11 квітня, а Гончаренко 9 квітня через пункт пропуску Гоптівка.

Окрім епізоду із журналістами Громадського, Гончаренко проходить обвинуваченим у справі про вбивство трьох активістів Майдану 18 лютого 2014 року в Кріпосному провулку в Києві, а також у розстрілі учасників Євромайдану 20 лютого. 

6 квітня суд змінив йому запобіжний захід з арешту на особисте зобов’язання. Відтак прикордонники не мали права його навіть затримати.

Ще один фігурант справи про вбивство трьох майданівців, харківський беркутівець Олександр Бєлов, перебував під цілодобовим домашнім арештом в Харкові.

Адвокат Гончаренка, Ріяко і Костюка, Валентин Рибін, стверджував, що на суд його підзахисні, двоє з яких виїхали з України, з’являться.

Нагадаємо, 28 січня 2015 року на міліцейському пункті «Пісочин» у Харківській області троє міліціонерів зупинили журналістів Громадського, коли ті повертались із зони бойових дій.

Оператору Костянтину Рєуцькому заламали руки, кинули його на землю і вкрали в нього флешку від камери, на яку він намагався знімати дії правоохоронців.

Прокуратура кваліфікувала такі дії, як перевищення влади, а нанесення ушкоджень, як перешкоджання діяльності журналістів, а також зловживання повноваженнями, що карається позбавленням волі від 3 до 5 років позбавлення волі.

Зазначимо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень.

У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

21 липня 2017 року Росія відмовила в екстрадиції підозрюваних у розстрілах на Майдані беркутівців

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram