Усі медзаклади, які надають стаціонарну та екстрену допомогу, мають генератори — Ляшко
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену меддопомогу, забезпечені електрогенераторами на випадок довготривалих відключень світла внаслідок російських атак.
Про це пише пресслужба МОЗ.
«Ми розуміємо, що зима буде дуже складною, що всім важко. До зимового сезону ми почали готуватися ще влітку, забезпечуючи лікарні генераторами та "Старлінками"», — зазначив міністр.
Він додав, що МОЗ спільно зі Світовим банком розпочали проєкт із закупівлі додаткових 1100 генераторів, які в короткі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть Всесвітня організація охорони здоров'я.
«Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати та рятувати найголовніше — життя людей»,— сказав Ляшко.
За його словами, кожен медзаклад має перелаштовувати систему й бути готовим до роботи в умовах повного блекауту. Йдеться про забезпечення теплом, водопостачанням і додатковими альтернативними джерелами живлення.
У МОЗ раніше підкреслювали, що в разі вимкнення світла в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд.
Електрогенератори стали важливою частиною підготовки України до настання зими з огляду на значні пошкодження енергооб'єктів через російські обстріли. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 18 листопада, внаслідок російських атак майже 50% енергосистеми України виведено з ладу.
Через це доводиться запроваджувати відключення світла. Обмеження електропостачання дають змогу зменшити навантаження на мережі, забезпечити балансування енергосистеми та уникнути додаткових аварій.
Людей закликають ощадливо споживати електроенергію та не вмикати одночасно в мережу декілька потужних електроприладів упродовж дня, особливо в пікові години споживання — з 06:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.
- Поділитися: