В Європарламенті не бачать протиріч між затримкою «безвізу» для України та Грузії через неготовність механізму його скасування, і завершенню візової лібералізації для інших країн

В Європарламенті не бачать протиріч між затримкою «безвізу» для України та Грузії через неготовність механізму його скасування, і завершенню візової лібералізації для інших країн.

Про це розповіла в інтерв'ю «Укрінформу» членкиня Європарламенту Марія Габріел.

За її словами, Європарламент зі свого боку схвалив усі рішення для скасування візових вимог для українських та грузинських громадян, а прив'язка цього процесу до нового механізму призупинення «безвізу» є ініціативою Ради ЄС.

«Я завжди дуже чітко заявляла, що немає сенсу напряму прив'язувати механізм призупинення до безвізових режимів. Як доповідач я продовжуватиму наполягати на цьому», — зазначила вона.

Габріел зазначила, що візова лібералізація для держав Океанії, яку Європарламент планує узгодити 1 грудня, не протирічить відкладання «безвізу» для України та Грузії на період після 18 січня — адже саме тоді буде розглянутий механізм скасування безвізового режиму.

«Я хочу чітко зазначити: тут немає протиріч. Коли мова йде про ці маленькі острови, рішення по ним вже були прийняті раніше, але не на цьому тижні. Це різні ситуації у порівнянні з Україною та Грузією», — сказала євродепутатка.

Габріел підкреслила, що новий механізм призупинення буде застосовуватись до всіх країн, з якими ЄС має «безвіз». Через це, переконана вона, нинішня ситуація по відношенню до України та Грузії не є політикою подвійних стандартів.

Раніше повідомлялося, що Європарламент розгляне механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн, який є ключовою умовою для надання «безвізу» громадянам України, на пленарному засіданні 18 січня 2017 року.

Раніше повідомлялося, що країни Європейського союзу на 99% узгодили механізм призупинення дії безвізового режиму.

Ключове питання, щодо якого країнам-членам не вдалося дійти згоди на зустрічі постпредів країн Європейського союзу, стосується принципу «вибіркового припинення безвізового режиму».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми достойно виконали всі зобов'язання щодо безвізового режиму – віце-прем'єрка з євроінтеграції

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile