Фото: кард із фільму Hunter Killer
У Росії не вийшов в прокат бойовик «Хантер Кілер» про те, як американські спецслужби рятують російського президента. 25 жовтня фільм мав виходити і в Україні — проте його також заборонили через «демонстрацію позитивного образу російської армії». Громадське розповідає, що про це відомо.

Небажаний в Росії (та трохи спойлерів)

Фільм розповідає про те, як екіпаж американського підводного човна «Хантер Кілер» бере участь в операції з порятунку президента Росії з рук заколотників, які готують військовий переворот. За сюжетом картини, російський міністр оборони бере в заручники власного президента (у фільмі прізвище президента — Закарін), а американці, розуміючи, що це може призвести до Третьої Світової війни, починають операцію з порятунку. У кінці президента рятує загін «морських котиків», капітани російського та американського підводних човнів радіють, що запобігли ядерній війні.

1 листопада фільм мав вийти в російський прокат. Проте за день до цього, компанія-дистриб'ютор картини Megogo Distribution повідомила кінотеатри, що фільм не отримав прокатного свідоцтва. Пізніше Міністерство культури Росії заявило, що документи на видачу свідоцтва не надійшли до них вчасно. В прес-службі відомства розповіли агентству «Говорит Москва», що дистриб'ютор здав жорсткий диск з фільмом тільки 30 жовтня, тому Держфільмофонд не встиг перевірити належну якість цієї копії. «Просто треба всі документи надавати в належному вигляді», — сказав заступник міністра культури Павло Степанов.

Небажаний в Україні

А ось в Україні фільм точно не вийде в прокат — його заборонили ще 25 жовтня, коли фільм почали показувати у США та планували в Україні. Міністерство культури України не дало стрічці прокатне свідоцтво, посилаючись на закон про кінематографію. Цей закон, який ухвалили ще у 1998 році, в 2015-му доповнили статтею, яка забороняє «розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора, радянських органів державної безпеки». Згідно цієї статті, фільм будь-якого виробництва (не тільки російського), що створює позитивний образ органів держави-агресора чи СРСР, в Україні заборонений до показу.

«Я дивився цей фільм, в ньому позитивний образ російського президента та адмірала російської армії, тому закон забороняє демонстрацію цього фільму. Експертна комісія ухвалила таке рішення», — пояснив Громадському Сергій Стуканов, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно. Він додав, що невідомо, чи понесли збитки кінотеатри, та за його думкою, навряд чи: «Дистриб’ютори вже самі розуміють, що можна показувати, а що ні, а з приводу цього фільму все було зрозуміло». Проте деякі кінотеатри його все ж таки анонсували — а потім написали, що фільм «вийшов з прокату».

Головні ролі у фільмі виконали Джерард Батлер і Гаррі Олдман. Російського президента грає Олександр Дьяченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З огляду моралі: чому в Росії скасовують концерти поп-виконавців і до чого тут Крим

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile