Інспектор із дисциплінарних та етичних питань УЄФА відкрив провадження проти ФК «Рома» за появу на трибунах стадіону команди символіки самоназваної республіки «ДНР».

Інспектор із дисциплінарних та етичних питань УЄФА відкрив провадження проти ФК «Рома» за появу на трибунах стадіону команди символіки самоназваної республіки «ДНР».

Про це йдеться в офіційному листі, який надійшов з УЄФА, передає Федерація футболу України.

У листі повідомляється, що Дисциплінарний комітет УЄФА розгляне це питання 31 травня.

«Федерація футболу України вдячна УЄФА за оперативну реакцію та початок провадження щодо появи на трибунах забороненої символіки проросійських терористичних угруповань, які воюють проти України на Донбасі», — заявив президент Федерації футболу України Андрій Павелко. 

Він також висловив сподівання, що найближчим часом подібна символіка буде офіційно заборонена FARE (Football Against Racism in Europe).

Зазначимо, після внесення символіки до переліку забороненої у FARE, УЄФА зможе накладати штрафні санкції на стадіони, де ця символіка була вивішена.

«Спільно ми повинні зробити все можливе, щоб подібні інциденти не повторювалися на матчах, які проходять під егідою ФФУ, УЄФА та ФІФА. Ми не дозволимо використовувати футбол для пропаганди тероризму, екстремізму чи дискримінації», — додав Павелко. 

16 березня звернулася до УЄФА із проханням відкрити дисциплінарне провадження за фактом демонстрації символіки так званої «ДНР» під час матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів «Рома» — «Шахтар», який відбувся в Римі 13 березня.

Відео цього інциденту опублікували у спільноті Facebook «Український футбол». Прапор самоназваної «ДНР» був у секторі вболівальників італійської команди.

30 березня ФФУ звернулася до УЄФА з проханням заборонити символіку самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile