Український цукор не розвантажують та не розмитнюють в Узбекистані. Про це повідомляють в Національній асоціації виробників цукру «Укрцукор».

Така раптова зупинка загрожує українським виробникам зірваними контрактами, кажуть в Асоціації.

«З урахуванням того, що останні півроку основним імпортером вітчизняного цукру був саме Узбекистан, ми можемо сказати, що втрачаємо основний ринок збуту», — прокоментувала керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

Така ситуація, кажуть в Асоціації, склалася через заборону Узбекистану приймати вантажі з України.

Узбекистан є найбільшим імпортером українського цукру. У 2017/2018 маркетинговому році Україна експортувала понад 560 тисяч тонн цукру, з них майже 210 тисяч тонн на загальну суму 791 млн доларів імпортував Узбекистан.  

Нагадаємо, на початку листопада узбецькі депутати заявили про намір обмежити імпорт українських товарів, зокрема, кондитерської, цукрової, масложирової продукції та лікарських препаратів. Це мало стати відповіддю республіки на розслідування щодо імпорту узбецьких легкових автомобілів на територію України.

Громадське звернулося за коментарями до українських міністерств, посольства України в Узбекистані, профільних асоціацій виробників та таких експортерів до Узбекистану як «Астарта» та «Фармак».

У компанії «Астарта», яка експортує цукор до Узбекистану, підтвердили, що є перебої із поставками, втім додали, що така ситуація спостерігається від початку листопада.

Поділитись: