Світ

Білий дім готується до введення мит на китайські товари на суму $60 млрд

23 березня, 2018 13:06
Світ/Білий дім готується до введення мит на китайські товари на суму $60 млрд
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп готується до впровадження мит на китайські товари на загальну суму близько 60 мільярдів доларів на рік.

Президент США Дональд Трамп готується до впровадження мит на китайські товари на загальну суму близько 60 мільярдів доларів на рік.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела в адміністрації Трампа.

За даними видання, відповідний пакет заходів оприлюднять до 22 березня.

Влада США неодноразово звинувачувала КНР у порушенні прав інтелектуальної власності, за що Трамп обіцяв покарати Пекін.

За даними газети, радники Трампа запропонували йому пакет заходів, що передбачає введення мит на загальну суму приблизно 30 мільярдів доларів в рік на рад товарів, що постачаються з Китаю, проте президент США розпорядився збільшити цю суму вдвічі.

Додаткові мита можуть стосуватися більш ніж 100 товарів, які, на думку адміністрації Трампа, були розроблені з використанням американських технологій, що були вкрадені або отримані в обмін на доступ до американського ринку.

Також зазначається, що прийняття таких заходів може викликати хвилю реакцію Китаю у відповідь та поставити під загрозу торговельне співробітництво між двома країнами.

В той же час, багато представників американського бізнесу погоджуються із критикою Китаю з боку адміністрації Трампа, проте не погоджуються зі способом вирішення даної проблеми.

«Американсько-китайська бізнес рада вважає, що впровадження нових мит принесе більше шкоди ніж користі в частині покращення захисту інтелектуальної власності американських компаній в Китаї. Представники бізнесу прагнуть вирішення даної проблеми, а не простого впровадження санкцій», — зазначає очільник Американсько-китайської бізнес ради Джон Фрісбі.

В той же час деякі представники американського бізнесу підтримують запровадження мит на китайські товари.

«Це буде чітким показником того, що президент країни має намір боротися з подібним порушенням прав інтелектуальної власності», — сказав президент Альянсу американських виробників Скотт Пол.

У 2017 році Китай став найбільшим торговельним партнером США, потіснивши Канаду та Мексику. США експортували до Китаю товарів на 130,4 мільярди доларів, а імпортували майже в 4 рази більше, що призвело до виникнення дефіциту торговельного балансу країни в розмірі 375,2 мільярди доларів.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набудуть чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Раніше повідомлялось, що в український уряд працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

Пов`язані новини