Життя

В аеропортах європейських столиць проводять акції на підтримку українських політв'язнів

26 листопада, 2017 15:12
Життя/В аеропортах європейських столиць проводять акції на підтримку українських політв'язнів
Зберегти
Вигляд
У аеропортах Бухареста та Гельсінкі відбулася акція із назвою «Марне очікування» на підтримку українських політв’язнів, утримуваних у Росії.

У аеропортах Бухареста та Гельсінкі відбулася акція із назвою «Марне очікування» на підтримку українських політв’язнів, утримуваних у Росії.

Про це повідомляє у Facebook посольство України в Румунії.

«За гратами в РФ перебувають близько 60 громадян України, які переслідуються за політичними мотивами. Ми їх будемо чекати стільки, скільки потрібно», — йдеться у повідомленні.

Учасники акції тримають у руках портрети Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Романа Сущенка та інших.

26 листопада — день народження Олександра Кольченка.

У фінській столиці, Гельсінкі, до акції долучився посол України Андрій Олефіров.

«Марне очікування» — проект чеських правозахисників, який цього разу присвячений українським політв’язням, утримуваним у російських в'язницях.

Подібна акці відбудеться сьогодні і в Празі в аеропорту імені Вацлава Гавела.

«Її учасники протягом всього дня зустрічатимуть пасажирів, насамперед тих, які прилітатимуть рейсами з Росії (але не тільки), з табличками, на яких будуть написані імена українських в’язнів кремля. Адже вони могли б прилетіти як до Праги, так і до інших світових столиць, але не можуть цього зробити, бо їх тримають в заручниках в Росії. Тому це — марне очікування», — зазначив посол України у Чехії Євген Перебийніс.

Нагадаємо, учасниці російського Pussy Riot Theatre провели акцію на підтримку засудженого в Росії українця Олега Сенцова у хмарочосі Trump Tower, що у Нью-Йорку.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у створенні у Криму терористичної організації, скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцова засудили до 20 років колонії, Кольченка  до 10 років позбавлення волі. 

Пов`язані новини