У системі «Альфа-банку» стався збій, в наслідок якого у деяких його клієнтів виникли труднощі з безготівковими розрахунками, а на банківських рахунках виник від’ємний залишок.

Інформацію про це Громадському підтвердили у прес-службі «Альфа-банку».

Один з читачів Громадського повідомив, що з його рахунку в банку зникли гроші. Під час спілкування з ботом «Альфа-банку» та дзвінків на гарячу лінію, йому повідомили, що кошти повернуть на його рахунок протягом трьох днів.

«Зараз банк працює над тим, аби виправити цю помилку якнайшвидше», — повідомили у прес-службі банку.

Водночас пізніше у банку повідомили, що систему полагодили, а внаслідок збою жоден клієнт не зазнав збитків.

«Сьогодні у першій половині дня банком виявлено задвоєння деяких транзакцій по частині клієнтських рахунків, що призвело до некоректного відображення залишків на рахунках цих клієнтів. Ситуацію було повністю виправлено о 13:30. До вказаного часу всі кошти клієнтів були автоматично та централізовано повернуті на рахунки клієнтів», — повідомили в «Альфа-банку»

За даними Національного банку України, «Альфа-банк» належить кільком росіянам. Зокрема, акції банку належить одному з найбагатших російських олігархів Михайлу Фрідману, який має ізраїльське громадянство. На початку 2000-х Фрідман брав активну участь у суспільному житті Росії, зокрема очолював суспільну палату РФ як представник сімей військовослужбовців. Також олігарх має тісні зв’язки з чинною президентською адміністрацією Росії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile