Життя

В Amnesty International спростували повідомлення російських ЗМІ про «масові поховання»

Життя/В Amnesty International спростували повідомлення російських ЗМІ про «масові поховання»
Зберегти
Вигляд

В Amnesty International cпростували неправдиву інформацію, поширену російськими ЗМІ, про буцімто знахідку 400 тіл мирних жителів у масових похованнях в Нижній Кринці та Комунарі. За висновками делегації AI, ця інформація не відповідає дійсності.

Нагадаємо, зокрема російські ЗМІ повідомили про виявлення жіночих тіл зі слідами катувань та тіло вагітної жінки. Пізніше надійшли повідомлення, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про виявлення понад 400 тіл в могилах в цьому районі, і закликав до проведення міжнародного розслідування.

За інформацію організації, члени делегації Amnesty International відвідали область 26 вересня.

«Вони знайшли переконливі докази причетності контрольованих Києвом сил до позасудових страт чотирьох чоловіків, похованих у двох могилах біля селища Комунар. Інші п’ять тіл, що поховані в одній могилі неподалік, належать проросійським бійцям. У розмові з Amnesty International члени їх підрозділу розказали, що бійці були вбиті в ході бойових дій», - йдеться у повідомленні на сайті AI.

«Не існує жодних сумнівів, що позасудові страти та інші звірства вчиняються як проросійськими сепаратистами, так і прокиївськими силами на сході України, але отримати достовірне уявлення про масштаби цих порушень дуже важко. Цілком імовірно, що багато з цих порушень ще не виявлені, а інші навмисно фальсифікуються. Також очевидним є те, що деякі з найбільш шокуючих випадків, про які надходили повідомлення, зокрема в російських ЗМІ, були в значній мірі перебільшені», — заявила Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні. 

Щодо страт з боку бойовиків, Amnesty International з посиланням на свідчення підприємця з Сєверодонецька, якого тримали в ув’язненні за підозрою в зв’язках з партією «Батьківщина», повідомляє:

«В 4:30 ранку бойовик розбудив нас, викрикуючи “Встати! Евакуація”. Вони відкрили три або чотири камери, і всього я чув від шести до восьми пострілів. Це було як рулетка: когось розстріляли, когось відпустили, когось забрали».

Пов`язані новини