В анексованому Севастополі силовики ФСБ затримали уродженця Узбекистану, який підозрюється в публічних закликах до екстремістської діяльності. Про це повідомляє підконтрольне окупаційній владі агентство «Кримінформ» з посиланням на ФСБ.

Зазначається, що стосовно чоловіка, який мешкав в Севастополі, порушено кримінальну справу за статтею 280 КК Росії — публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності.

«Встановлено, що уродженець Узбекистану 1984 року народження, будучи лідером групи радикальних ісламістів, в одному з релігійних установ Севастополя проводив проповіді з використанням забороненої літератури, в яких закликав до насильницьких дій щодо громадян, які не поділяють його релігійних переконань», — повідомили у ФСБ.

Силовики стверджують, що у ході закритих занять він проводив ідеологічну обробку, залучаючи до екстремістської діяльності нових парафіян.

«В результаті оперативно-розшукових заходів і слідчих дій, проведених співробітниками ФСБ, МВС і Росгвардіі, за місцем проживання підозрюваного вилучено заборонена література, документи, комп'ютерна техніка, засоби зв'язку та інші предмети, що мають значення для кримінальної справи», — повідомляють у ФСБ.

Як повідомили правозахисники для «Крым Реалии», затриманим є імам Рустем Абілєва, перед його затриманням силовики провели обшуки у його мечеті.

«Рустем Абілєв затриманий і доставлений у відділок ФСБ у Севастополі. Що з ним відбувається зараз — невідомо. Родичі відмовилися давати будь-які коментарі і сказали, що будуть вирішувати все своїми силами. Імовірно, обшук відбувався чи то через нібито заклики до тероризму, то чи екстремізму. Це різні статті, але я точно сказати не можу. На цей момент це вся інформація», — розповів юрист виданню.

Нагадаємо, вранці 27 березня російські силовики прийшли з обшуками до понад 20 домівок кримських татар в анексованому Криму.

В управлінні ФСБ по Криму і Севастополю заявили, що обшуки проводять за місцями проживання прихильників організації «Хізб ут-Тахрір» у межах порушених кримінальних справ.

Пізніше стало відомо, що російські силовики затримали 20 кримських татар. Згодом, 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали трьох кримських татар.

Усім кримськотатарським активістам, затриманим під час обшуків в анексованому Криму та у РФ у справі Хізб ут-Тахрір, винесли запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня.

Поділитись: