Світ

В Англії та Уельсі зможуть ув'язнювати до 2 років за зйомку під спідницею — закон

CNN
Світ/В Англії та Уельсі зможуть ув'язнювати до 2 років за зйомку під спідницею — закон
Зберегти
Вигляд
Верхня палата парламенту Великої Британії погодила закон, яким криміналізують в Англії та Уельсі таємну зйомку під спідницею. Тепер закон чекає на формальне королівське погодження.

Новий закон передбачає до двох років ув'язнення за таємну зйомку під спідницею, а за найбільш серйозні правопорушення будуть вносити до реєстру осіб, які вчинили злочини на сексуальному ґрунті.

Закон ухвалили після того, як у 2017 році Джина Мартін розпочала кампанію проти «апскетінгу», який є розповсюдженим явищем у Великій Британії. Жінка сама стала жертвою цього явища: на концерті гурту The Killers до неї почав чіплятися чоловік, а коли вона дала зрозуміти, що їй це не подобається, він просунув телефон їй під спідницю та сфотографував, після чого надіслав знімок своїм друзям.

«Це було принизливо, я страшенно розізлилася. Я почувала себе дитиною, яку переслідують шкільні хулігани, і вони дуже налякали мене», — розповіла Мартін.

Проте покарати чоловіка не вдалося: в поліції жінці сказали, що це не злочин, більш того, довести, що на фото саме вона, дуже важко.

Після ухвалення закону Мартін написала у Twitter, що вона «на сьомому небі від щастя».

Петиція на її підтримку набрала понад 111 тисяч підписів.

У Шотландії покарання за таємну зйомку з-під одягу діє з 2010 року, зазначає BBC.

Пов`язані новини