В Apple прокоментували можливий єдиний стандарт зарядного пристрою в ЄС. У компанії вважають, що відмова від роз'єму Lightning в iPhone призведе до надзвичайно великої кількості електронних відходів.

Про це передає BBC.

В Apple заявили, що поставили понад мільярд пристроїв з роз'ємом Lightning, а також мільйони самих зарядних пристроїв. У компанії вважають, що єдиний стандарт зарядного пристрою зачепить сотні мільйонів активних пристроїв та аксесуарів, якими користуються люди в ЄС.

Крім того, в Apple вважають, що пропоновані зміни перешкоджатимуть інноваціям.

Зазначається, що Apple почав використовувати роз'єм USB-C у Macbook та останніх iPad Pro, роз'єм Lightning використовують для iPhone. Останні пристрої на Android використовують роз'єм USB-C.

Нагадаємо, члени Європарламенту планують винести на голосування постанову, якою зобов’яжуть Європейську комісію впровадити єдиний стандарт зарядного пристрою на всіх ґаджетах. Це означає, що Apple доведеться відмовитися від свого роз’єму Lightning, який використовується на iPhone, принаймні в країнах ЄС.

У ЄС такий крок пояснюють необхідністю скоротити кількість відходів від застарілих кабелів зарядних пристроїв, які, за оцінками, щороку становлять понад 51 тисячу тонн.

У 2009 році на ринку існувало понад 30 різних стандартів зарядних пристроїв. Потім того ж року Apple разом із 10 іншими великими технологічними компаніями підписала меморандум про взаєморозуміння, яким зобов’язувалася перевести свої зарядні пристрої на стандарт, сумісний із micro-USB. Утім Apple скористався можливістю обійти це зобов’язання шляхом створення адаптера.

Усі сучасні ґаджети використовують один із трьох стандартів зарядного пристрою: micro-USB, USB Type-C і Lightning.

Поділитись: