У провінції Аргентини Неукен група аргентинських та іспанських палеонтологів знайшла рештки динозаврів досі невідомого виду. Знайдені кістки належали трьом динозаврам — представникам травоїдної групи завроподів, які жили близько 110 мільйонів років тому. Нововиявленому виду дали назву Lavocatisaurus agrioensis. Вчені вважають, що місцевість, де знайшли кістки, в епоху динозаврів була пустелею. Хосе Луіс Карбаллідо з Національної ради наукових досліджень заявив, що палеонтологи знайшли більшість фрагментів черепа, багато зубів, частини шиї, хвоста та хребта.

«Не тільки решти знайшли в місцевості, де їх ніхто не очікував знайти, так ще й череп майже цілий», — додав він. Знайдені кістки дозволяють майже повну реконструкцію зовнішнього вигляду динозавра.

Старша особина серед виявлених динозаврів сягала 12 метрів в довжину, тоді як дві молодші — близько 6-6 метрів. Судячи з усього, динозаври пересувалися групою і вмерли разом.

Завроподи — одні з найбільших істот, які жили на Землі. Найбільші відомі представники цієї групи сягали понад 30 метрів в довжину і важили до 120 тон. Серед відомих видів завроподів – бронтозаври та диплодоки.

Нагадаємо, французькі і бельгійські вчені виявили новий вид динозаврів — Matheronodon provincialis. У них були масивні щелепи, схожі на ножиці, якими динозавр жував жорсткі волокнисті листя і стебла.

Раніше в Аргентині знайшли найбільшого у світі динозавра вагою як 12 слонів.Поділитись: