Члени Асоціації міст України скаржаться, що уряд затягує виділення двох субвенцій на загальну суму близько 10 мільярдів гривень на регіональний розвиток та розбудову соціально-економічної інфраструктури. Там вважають, що про затримку попрохав голова Офісу президента Андрій Богдан.

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на коментарі міських голів низки українських міст.

Зокрема, міста не отримують близько 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток, яку, за словами керівника Асоціації українських міст Олександра Слобожана, уряд погоди ще 10 липня.

«З цієї суми 1,4 млрд припадає на малі міста. Вони мають «підтягнути» на ці кошти свою освітню та комунальну інфраструктуру для того, щоб підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Вже місяць як кошти не надходять своїм законним реципієнтам», — повідомив Слобожан.

Також міські голови скаржаться, що через затримку у надходженні державних субвенцій у містах не можуть вчасно завершити ремонти шкіл, парків та іншої інфраструктури.

Водночас керівник Львівської обласної адміністрації Олександр Ганущин опублікував текст листа голови Офісу президента Андрія Богдана, у якому той просить прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана призупинити виділення коштів на міста «до ухвалення остаточного рішення нового уряду».

Нагадаємо, що 10 липня повідомлялось, що уряд схвалив проект закону про виділення 3 мільярдів гривень державної субвенції на розвиток районних центрів.

«Серед рішення, які ми затвердили — 3 мільярди гривень для Державного фонду регіонального розвитку. Вони направляться на районні центри, міста районного значення для вирішення головних проблем, які там є, на інфраструктуру, освіту, медицину, культуру та спорт», — повідомив тоді Гройсман.

Крім цього, уряд виділив 1 мільярд гривень на дотації державним шахтам.

Обидва законопроекти відправили до парламенту. Вони набудуть чинності лише після того, як Верховна Рада більшістю голосів підтримає відповідні зміни до державного бюджету, а президент цей закон підпише.

Поділитись: