В Авдіївці Донецької області через посилення обстрілів з боку бойовиків було оголошено надзвичайний стан

В Авдіївці Донецької області через ескалацію збройного конфлікту було оголошено надзвичайний стан та створено Обласний координаційний центр.

Про це повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

«Оголосили в Авдіївці надзвичайний стан. Перебуваю зараз тут. Створили в Авдіївці Обласний координаційний центр, до якого увійшли керівники міста, силовики, рятувальники, та представники підприємств міста», — написав він у Facebook.

Крім того він повідомив, що до Авдіївки телефонували президент та прем’єр.

«Президент України зателефонував із Німеччини до нас в Авдіївку. Після детального ознайомлення із ситуацією, Петро Порошенко поставив перед щойно створеним Координаційним комітетом дуже чіткі завдання щодо підтримки належної життєдіяльності міста та ліквідації наслідків обстрілів. Президент наголосив на надзвичайній важливості ситуації в Авдіївці і запевнив у пріорітетності надання усієї необхідної допомоги від центральних органів влади для забезпечення належної життєдіяльності міста. Так само щойно телефонував прем’єр-міністр. Зараз ми відчуваємо тут підтримку усієї країни», — зазначив Жебрівський.

Також, за його словами, станом на 00:00 31 січня температура у квартирах становить близько 16-17 градусів тепла. Авдіївська лікарня забезпечена потужними дизельними генераторами і працює в штатному режимі. На автономному опаленні також дві школи та дитячий садочок.

«Державна служба з надзвичайних ситуацій терміново перекидає в Авдіївку додаткові технічні засоби: потужні генератори, теплові гармати, великі намети, буржуйки, кухні, воду, продукти харчування. Координаційний центр посилено працює над тим, щоб забезпечити на ранок доставку для мешканців гарячого харчування», — сказав голова Донецької ВЦА.

Нагадаємо, під Авдіївкою 29 січня почалося загострення збройного конфлікту. 30 січня в Авдіївці загинули 3 військових, і 17 дістали поранень.

Через обстріл цього району на Донбасі також поранення отримали двоє місцевих жителів.

30 січня Авдіївка залишилася без води і електрики. Також було пошкоджено останню лінію електропередач, яка живила коксохімічний завод, що постачав тепло у місто. 

Крім того Порошенко доручив терміново скликати Тристоронню контактну групу через обстріли Авдіївки.

Поділитись: