Одностатеві шлюби легалізували у країні 9 грудня 2017 року, але вони стали можливими відсьогодні, оскільки пари мають повідомляти про наміри одружитися за місяць.

Одностатеві пари в Австралії можуть одружуватися з 9 січня, передає «Радіо Свобода». Гей-шлюби легалізували ще 9 грудня 2017 року, але вони стали можливими відсьогодні, оскільки пари мають повідомляти про наміри одружитися за місяць. 

Цього дня в країні одружилися десятки пар. Зокрема, уклали шлюб Рон ван Хоуллінген та Ентоні Макманус, які зустрічалися 30 років. 

Рон ван Хоуллінген та Ентоні Макманус зустрічалися 30 років Фото: ЕРА

Також одними з перших одружилися 23-річний спортсмен Люк Салліван і 29-річний Крейг Бернс. Вони обмінялися обітницями і поцілувалися одразу після півночі на невеликій церемонії в Новому Південному Уельсі.

Перед переглядом змін до законодавства про одностатеві шлюби, уряд Австралії провів поштове опитування серед населення.

У ньому взяли участь майже 13 мільйонів людей. Ідею легалізації одностатевих шлюбів підтримали майже 62 відсотки учасників голосування.

У листопаді 2017-го на референдумі австралійці підтримали легалізацію одностатевих шлюбів. Відтак уряд Австралії представив законопроект у парламенті.  Остаточно австралійський парламент дозволив одностатеві шлюби  7 грудня.

Поділитись: