Життя

В Австралії тисячі людей протестують проти утримання біженців на острові Манус

26 листопада, 2017 11:47
Життя/В Австралії тисячі людей протестують проти утримання біженців на острові Манус
Зберегти
Вигляд
Тисячі демонстрантів зібралися в Австралії, щоб закликати уряд припинити свою офшорну політику ув'язнення.

Тисячі демонстрантів зібралися в Австралії, щоб закликати уряд припинити свою офшорну політику ув'язнення.

Про це повідомляє AAP.

Понад 350 людей зібралися на набережній у Сіднеї, водночас кількасотенні протести відбулися у Мельбурні та столиці країни, Канберрі.

Мирний протест у Сіднеї провів хвилину мовчання на честь понад 300 людей, яких наразі утримують на острові Манус.

Пастор Яррод Маккенна, який відвідав минулого тижня біженців на острові Манус, звернувся до натовпу з повідомленням від затриманих людей.

«Люди на Манусі слухають, і вони знають, що ви тут зараз, давайте будемо діяти так, щоб це було гідним їх боротьюи за безпеку та свободу», — сказав він натовпу.

Інгрід Зібе з організації «Бабусі проти затримання дітей біженців» заявила, що вона була обурена поводженням уряду із шукачами притулку.

«Сьогодні ми тут підтримуємо людей на Манусі, тому що ми вважаємо поводження із ними просто жахливим», — сказала Зобе.

Подібні протести були заплановані по країні компанією GetUp.

Велика кількість біженців, що намагалися потрапити до Австралії на човнах, опинилися у таборах для шукачів притулку на острові Манус, який є територією Папуа Нової Гвінеї. Австралія не приймає людей, які намагаються прибути подібним шляхом.

Табори на островах Манус та острівній державі Науру під час будівництва передбачалися як в'язниці. 

У травні уряд Австралії оголосив ультиматум понад сімом тисячам біженців, які прибули до країни на човнах.

У червні австралійський уряд досяг компромісу з адвокатами понад 1900 біженців, які вимагали компенсацій через психічні та фізичні страждання, яких вони зазнали на острові. Домовленість передбачала виплатиту 1905 біженцям компенсації загальним обсягом у 70 мільйонів австралійських доларів (близько 47 мільйонів євро в перерахунку).

29 жовтня уряд вирішив обмежити забезпечення розташованого на Манусі табору для біженців продуктами харчування та водою. 

Згідно з рішенням Верховного суду Папуа Нової Гвінеї, понад 700 шукачів притулку та мігрантів, які перебували там із 2014 року, мали залишити табір до 31 жовтня, а сам табір пообіцяли ліквідувати.

Через побоювання нападів з боку місцевих жителів, які не бажають їх присутності, біженці рішуче відмовилися підкорятися та виходити за межі табору, обнесеного колючим дротом. 

Пов`язані новини