Науковці підтвердили існування комахи, яку вважали вимерлою з 1920-х років. Вид має назву Dryococelus australis.

Науковці підтвердили існування комахи, яку вважали вимерлою з 1920-х років. Вид має назву Dryococelus australis.

Про це повідомляє Current Biology.

У 1918 році внаслідок корабельної аварії біля берегів острова Лорд-Хау на нього потрапили чорні щури, що розселилися островом та спричинили зникнення унікальних видів птахів, рослин і безхребетних, включаючи D. australis.

У 1960-х роках дослідники знайшли на сусідньому острові декілька мертвих комах. Оскільки живих комах виявити не вдалося, та і трупи мали деякі морфологічні відмінності від D. australis, вид продовжували вважати вимерлим.

У 2001 році на Болс-Пірамід учені знайшли декілька десятків особин колонію D. australis. Усі вони виявилися самицями і розмножувалися партеногенезом. Дослідники використали знайдену колонію в програмі штучного розмноження.

Учені не були абсолютно упевнені, що знайдені комахи дійсно D. Australis. Вони також відрізнялися від відомих раніше представників виду.

Проте проведений в 2017 році аналіз ДНК розвіяв останні сумніви: незважаючи на зовнішні відмінності, розбіжність генома сучасних і старих зразків склала менше 1%.

У 2018 році на острові Лорд-Хау буде проведена програма по знищенню щурів. Після цього дослідники зможуть повернути D. Australis. у природне місце існування.

Нагадаємо, американські вчені знайшли в шматочках бурштину з М’янми доісторичні квіти, яким приблизно 100 мільйонів років.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: