Найстарішого зі знайдених листа у пляшці виявили на Західному узбережжі Австралії.

Найстарішого зі знайдених листа у пляшці виявили на Західному узбережжі Австралії.

Про це пише Deutsche Welle. 

Родина знайшла пляшку напівзакопаною у пісок на маленькому острові Ведж, що у 140 кілометрах на північ від міста Перт.

Всередині пляшки був міцно скручений шматок паперу з текстом  німецькою мовою. Він виявився бланком.

Знахідку передали до Західноавстралійського Музею для аналізу, до якого залучили німецькі та нідерландські агентства з історичних досліджень.

У листі було написано наступне:

«Цю пляшку викинули за борт 12 червня 1886 року на 32° 49' Південної широти та 105° 25'  Східної довготи за Грінвічем.

Від: Корабель Паула, Порт: Елсфлет, Капітан: Д (неможливо визначити), на її шляху з Кардіффа до Макасара.

Просимо того, хто знайде, надіслати повідомлення до Німецької військово-морської обсерваторії у Гамбургу або до найближчого консульства для повернення до цього ж відомства після заповнення інформації на звороті».

Західноавстралійський Музей, Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини та Національна метеорологічна служба Німеччина визначили, що повідомлення є справжнім.

«Неймовірно, але архівний пошук у Німеччині знайшов оригінальний метеорологічний журнал Паули, і там був запис 12 червня 1886 року, зроблений капітаном, де є запис про пляшку, викинуту за борт, дата і координати точно відповідають точкам повідомленні», — розповів доктор Росс Андерсон, асистент куратора морської археології в Західноавстралійському Музеї.

Німецька влада заявила, що протягом 69-річного океанографічного експерименту пляшка була однією з тисяч викинутих за борт для дослідження океанських течій та виявлення найбільш ефективних  судноплавних маршрутів.

Поділитись: