Технології / Гаджети

В Австралії розробили портативний протидроновий комплекс

DroneSheild
Технології/Гаджети/В Австралії розробили портативний протидроновий комплекс
Зберегти
Вигляд
lead
Австралійська компанія DroneSheild розробила портативний протидроновий комплекс DroneNode, що виглядає, як невелика валіза. Комплекс можна розкрити та привести в бойовий стан за кілька секунд.

Протидроновий комплекс DroneNode виконаний у вигляді валізи довжиною 52,5 сантиметра, завширшки 44 сантиметри та 24 сантиметри заввишки. Маса комплексу становить близько 17 кілограмів. Аби привести комплекс DroneNode в бойовий стан, його необхідно відкрити (в кришку валізи вбудована антена), а потім увімкнути два тумблери, відповідальних за увімкнення живлення та постановку радіоперешкод. У режимі бойової готовності комплекс може працювати близько восьми годин, а в режимі постановки перешкод — 45 хвилин.

Фактично, прилад є станцією постановки перешкод на частотах 2,4 і 5,8 гігагерца, які найчастіше використовуються виробниками безпілотників для передачі сигналів управління, а також на частотах систем супутникової навігації. Дальність дії комплексу становить один кілометр. Такий підхід дозволяє захистити об'єкт від кількох дронів одночасно, однак система, імовірно, заважатиме роботі інших пристроїв, які використовують wi-fi(також працює частотах 2,4 і 5,8 ГГц) та GPS, наприклад смартфонів. Зокрема комплекс може впливати на роботу таких пристроїв навіть за межами зазначеного радіуса дії, утім розробники про побічну дію приладу наразі не повідомили.

Раніше в Китаї створили найбільший транспортний безпілотник у світі на основі «кукурудзника».

Пов`язані новини