Колишнього префекта ватиканського Секретаріату з економіки, кардинала Джорджа Пелла виправдали за сексуальне насильство над дітьми
Фото:

Сhurchmilitant.com

Верховний суд Австралії виправдав та звільнив з в'язниці колишнього префекта Секретаріату з економіки Ватикану, кардинала Джорджа Пелла. Його звинуватили у педофілії та засудили до 6 років ув'язнення.

Про це повідомляє BBC.

У березні 2019-го Пелла засудили до шести років ув'язнення, суд визнав кардинала винним у нарузі над двома 13-річними. Кардинал не визнавав свою провину.

Верховний суд Австралії скасував цей вирок і негайно постановив звільнити Пелла з в'язниці. Колегія суддів вирішила, що присяжні не врахували належним чином усі докази, які були представлені в суді.

У грудні 2018-го присяжні одноголосно засудили 78-річного Пелла за сексуальне насильство над 13-річними хлопцями у соборі Святого Патріка в Мельбурні, де Пелл був архієпископом. Злочини проти двох хлопчиків сталися після недільної меси наприкінці 1996-го і на початку 1997-го року в кімнаті та коридорі собору.

Один з потерпілих помер у 2014 році під передозування наркотиками. Інший — надав свідчення.

Пелл — колишній головний радник Папи Франциска, нині він найбільш високопоставлений священник католицької церкви, якого визнали винним у сексуальному насильстві.

У 2013-му році Пелл був одним із найбільш вірогідних претендентів на папський престол, однак тоді папою Римським став кардинал Хорхе Маріо Бергольо, який прийняв ім’я Франциск.

У лютому 2014 понтифік призначив Пелла префектом Секретаріату у справах економіки та доручив йому здійснити масштабну реформу всієї фінансової системи Святого престолу.

У червні 2017 року, коли стало відомо про виклик Пелла до суду за звинуваченнями у сексуальному насильстві, папа Франциск надав йому безстрокову відпустку для поїздки в Австралію.

Поділитись: