В Австралії заборонять вейпи в рекреаційних цілях. Їх продаватимуть лише в аптеках за рецептом
Влада Австралії 2 травня оголосила, що заборонить вейпінг як вид розваги і посилить інші аспекти законів про електронні сигарети. Це відбуватиметься в межах найбільшої за понад десятиліття спроби придушити тютюнову промисловість.
Про це заявив міністр охорони здоров'я країни Марк Батлер, цитують, зокрема, BBC та Reuters.
«Big Tobacco взяла продукт, який викликає звикання, загорнула його в блискуче пакування та додала солодкі смаки, щоб створити нове покоління залежних від нікотину», — сказав він.
Уряд Австралії стверджує, що вейпи становлять загрозу громадському здоров’ю, впливаючи, зокрема, на молодих людей, багато з яких раніше не курили.
Батлер сказав, що вейпи навмисно орієнтовані на дітей і легко доступні «поряд із льодяниками та шоколадними батончиками» в роздрібних магазинах.
Тому уряд країни має на меті заборонити всі вейпи, які часто мають фруктовий смак, та імпорт безрецептурних вейпів. Країна залишить продаж вейпів лише в аптеках за рецептами, щоб допомогти курцям позбутися шкідливої звички. Про терміни впровадження оголосять пізніше.
Міністр охорони здоров’я зазначив, що федеральний уряд працюватиме з урядами штатів і територій щодо можливих покарань за володіння електронними сигаретами.
В Австралії нікотинові вейпи вже продають за рецептом, але галузь погано регулюється, а чорний ринок процвітає, зазначає BBC.
Чому це важливо?
Вейпи нагрівають рідину, яка зазвичай містить нікотин, перетворюючи її на пару, яку користувачі вдихають. Вони широко використовуються як продукт, який нібито допомагає курцям кинути курити.
BBC зазначає, що вейпи вважаються безпечнішими, ніж звичайні сигарети, оскільки вони не містять шкідливого тютюну. Уряд Великої Британії навіть безплатно роздає їх деяким курцям у своїй програмі «Swap to stop».
Водночас, як стверджує влада Австралії, вейпи набули популярності як продукт для відпочинку, особливо серед молоді в містах.
Експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що вейпи не є безпечними — вони часто можуть містити хімічні речовини. Та й довгострокові наслідки їхнього використання ще не зрозумілі.
Дослідження, про які пише BBC, показують, що кожен шостий австралієць у віці 14-17 років вживав сигарети, і кожен четвертий чоловік у віці 18-24 років.
- Поділитися: