УКРАЇНА

В Австрії відбулися перші за півтора року переговори щодо Придністров'я

27 листопада, 2017 21:33
УКРАЇНА/В Австрії відбулися перші за півтора року переговори щодо Придністров'я
Зберегти
Вигляд
У австрійському Відні відбулися перші з червня минулого року переговори щодо врегулювання придністровського конфлікту у форматі 5 + 2.

У австрійському Відні відбулися перші з червня минулого року переговори щодо врегулювання придністровського конфлікту у форматі 5 + 2.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

У них взяли участь представники від Молдови, невизнаної «ПМР», України, Росії, ОБСЄ, Євросоюзу і США.

В ОБСЄ вважають, що у переговорах між Кишиневом і Тирасполем є «значний прогрес». «Ми бачимо значний прогрес в переговорах вперше більш ніж за десятиліття», — сказав чинний голова ОБСЄ, глава МЗС Австрії Себастьян Курц.

Крім того, як йдеться в заяві українського спецпредставника, яке є в розпорядженні Громадського, на переговорах 27 листопада обговорювалися соціально-економічні питання, такі як участь придністровського автотранспорту в міжнародному дорожньому русі.

Україна на переговорах наполягала на тому, що в першу чергу необхідно вирішувати питання статусу Придністров'я.

Незадовго до переговорів віце-прем'єр Молдови з реінтеграції Георге Белан і так званий глава МЗС невизнаної «ПМР» Віталій Ігнатьєв підписали 4 угоди з ключових питань переговорів.

Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп заявив, що найближчим часом буде представлена ​​Концепція врегулювання придністровського конфлікту, яка передбачає «особливий статус» для Придністров'я.

Пов`язані новини