В австрійському місті Інсбрук місцева громада українців відновила могилу міністра земельних справ часів Української Народної Республіки Миколи Ковалевського.

В австрійському місті Інсбрук місцева громада українців відновила могилу міністра земельних справ часів Української Народної Республіки Миколи Ковалевського.

Про це розповів Володимир Волошин, душпастир для католиків візантійського обряду Інсбруцької єпархії, котрий не лише керував процесом, але й власноруч впорядковував поховання, повідомляє Zaxid.net.

За його словами, після смерті ніхто не доглядав, і з історичним похованням міг статися той же інцидент, що і з могилою Олександра Олеся.

В Австрії земля під поховання надається в оренду, як правило, на 10 років. У 2008 році посол України в Австрії Євген Чорнобривка своїми коштами оплатив більше 400 євро оренди. Термін оренди закінчується в 2018 році.

До Києва вже подали запит на кошти, щоб продовжити оренду і встановити надгробок. Українська громада поки своїми силами поставила тимчасовий хрест.

Ковалевський був членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії. Брав участь в переговорах делегації УЦР з Тимчасовим урядом у Петрограді.

З 1920 року Ковалевський жив в еміграції. У роки Другої світової війни опинився в Румунії, був співредактором журналу «Наше життя». Після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства «Express-Pressedienst» (Інсбрук), головою Українського допомогового комітету в Австрії.

Брав участь у підготовці «Енциклопедії українознавства», співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер у австрійському місті Інсбрук. Похований на Східному цвинтарі.

Нагадаємо, що 29 січня у Києві перепоховали письменника Олександра Олеся після того як його прах перевезли з кладовища у Празі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: