Суд в Австрії засудив до 14 років позбавлення волі 42-річну громадянку Моніку Унгер, яка створила радикальну організацію під назвою Staatenbund. Вона намагалася «наказати» австрійській армії повалити чинну владу, а також просила військової допомоги у президента РФ Володимира Путіна.

Уточнення: Моніку Унгер засудили за участь у радикальній організації, що намагалася ініціювати повалення державного ладу, а не за сам заклик до президента Росії Володимира Путіна, як може здатися із заголовку.

Під час оголошення вироку суд у південному місті Грац зазначив, що суворе покарання виправдане чітким сигналом — «антидержавна діяльність нетерпима».

Унгер постала перед судом разом з 13 іншими членами руху, які були заарештовані у квітні 2017 року за участі понад 450 поліцейських.

Другого заступника Унгер, 71-річного екс-співробітника поліції, також визнали винним у держзраді і засудили до 10 років в'язниці.

12 інших членів були визнані винними у «створенні антидержавної організації» і ув'язнені на термін до 3 років.

Організація Staatenbund була утворена у 2015 році і видала окремим членам «дипломатичні паспорти», а також власні номерні знаки.

Організація заборонила членам платити податки уряду Австрії і зібрала майже 40 тисяч євро у якості зборів у свій власний «реєстр землі».

Унгер зізналася, що намагалася організувати «затримання» і «суд» над чинними посадовцями, суддями і банківськими службовцями, щоб замінити їх своєю власною адміністрацією.

На думку Унгер, вона була «жертвою репресивної системи».

Нагадаємо, у листопаді минулого року в Австрії затримали колишнього полковника збройних сил Австрії за підозрою в 20-річному шпигунстві на користь Росії. Глава МЗС Австрії Карін Кнайсль скасувала свою планову поїздку до Росії у зв'язку з повідомленнями про те, що відставний австрійський військовий міг шпигувати на користь Росії упродовж 20 років.

Поділитись: