Маміхан «Анзор» Умаров
Фото:

Скріншот із відео

В австрійському місті Герасдорф поблизу Відня 4 липня застрелили громадянина Росії, який просив про політичний притулок. Імовірно, вбили критика лідера Чечні Рамзана Кадирова та свідка у справі про вбивство Аміни Окуєвої Маміхана «Анзора» Умарова.

Про вбивство повідомляє австрійська газета Kurier.

Зазначається, що росіянина вбили пострілом у голову поблизу торгового центру.

Поліція затримала підозрюваного у вбивстві у місті Лінц. За словами правоохоронців, затриманий не чинив супротив. Наразі поліція з'ясовує мотиви вбивства.

Як передає «Кавказский Узел» з посиланням на джерела, поблизу Відня вбили уродженця Чечні, критика Размана Кадирова Анзора Умарова, відомого як «Анзор із Відня». Крім того, видання заявляє, що підозрюваний у вбивстві також уродженець Чечні.

Про те, що вбитий — Анзор Умаров, російському телеканалу «Дождь» підтвердив блогер Муса Ломаєв, який товаришував з Анзором.

Анзор Умаров вів чеченською мовою канал на YouTube. На нього підписані 12,7 тисячі людей.

Як повідомили hromadske джерела у слідстві, Анзор Умаров офіційно був свідком у справі про вбивство Аміни Окуєвої.

За даними слідства, свідчення Анзора допомогли заочно оголосити підозру ймовірному організатору вбивства Аміни Окуєвої — Хумаїдову Салаху Данілбековичу.

Зокрема в інтерв'ю журналістам він розповідав, що у 2014 — 2015 роках отримав замовлення на вбивство командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва, його дружини Аміни Окуєвої й колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука.

Так, українські правоохоронці не надавали охорону Анзору, оскільки він громадянин іншої держави та проживав не в Україні. Колишній народний депутат Ігор Мосійчук, помічницею якого була Аміна Окуєва і на якого перед її вбивством також скоїли замах, зазначив, що два дні тому спілкувався з Анзором. Він хотів приїхати в Україну, а також говорив про певні погрози. Також за його інформацією, Анзор мав австрійську охорону.

Як пишуть «Кавказ.Реалії», Умаров розповідав про себе, як про колишнього найманця. Називав себе ексспівробітником міністерства шаріатської державної безпеки сепаратистської республіки Ічкерія, розповідав про зв'язки російських спецслужб з замахами на політемігрантів і колишніх чеченських сепаратистів в Європі.

Згодом поліція затримала ще одного ймовірного підозрюваного, якого спочатку допитувала у якості свідка, пише телеканал «Дождь»

Поділитись: