Політика

В Азербайджані засудили до трьох років ув'язнення опозиціонерку Байрамли

24 січня, 2018 15:56
Політика/В Азербайджані засудили до трьох років ув'язнення опозиціонерку Байрамли
Зберегти
Вигляд
В Азербайджані засудили до 3 років позбавлення волі опозиціонерку, заступницю голови «Партії Народного фронту Азербайджану» Гезу Байрамли.

В Азербайджані засудили до 3 років позбавлення волі опозиціонерку, заступницю голови «Партії Народного фронту Азербайджану» Гезу Байрамли.

Про це повідомляє Meydan.tv

Державний обвинувач просив засудити Байрамли до 4 років позбавлення волі. Сама Байрамли в останньому слові заявила про політичний характер кримінального провадження, однак суддя не дозволив їй завершити виступ.

«Після наради суддя оголосив вирок, згідно з яким Геза Байрамли засуджена до 3 років позбавлення волі», — повідомило видання.

Геза Байрамли була затримана 25 травня 2017 року після повернення з Грузії. За даними Держприкордонслужби Азербайджану, у Байрамли були вилучені незадекларовані 12 тисяч доларів, щодо неї відкрили провадження за статтею 206.1 (контрабанда).

Байрамли відкинула звинувачення, назвавши їх політично мотивованими. Під час засідання 5 січня вона заявила, що її арешт був заздалегідь спланований, а у цій операції разом зі співробітниками Держприкордонслужби брали участь спецслужби. Навіть більше, Байрамли зазначила, що її арешт був узгоджений з політичним керівництвом країни: у жовтні 2016 року у МВС її попередили: якщо не припинить «антидержавні злочини», то буде заарештована.

Байрамли також зазначила, що позиція влади стосовно неї загострилася ще після парламентських виборів 2010 року. Тоді, бувши кандидатом в депутати вона виступила на теледебатах і звинуватила уряд керівної партії у брехні.

Meydan.tv пише, що напередодні її останньої поїздки в Грузію проурядові ЗМІ опублікували статті, в яких говорилося, що вона нібито разом з журналістом Афганом Мухтарли та іншими особами зустрічається в Грузії з представниками міжнародних організацій та отримує гроші на фінансування опозиції.

Нагадаємо, 29 травня журналіст Афган Мухтарли, який виїхав з Азербайджану до Грузії в 2014 році, пропав в Тбілісі.

30 травня він подзвонив адвокату і повідомив, що доставлений в Баку. За словами Мухтарли, його побили. Журналісту пред'явлено звинувачення в порушенні кордону, контрабанді та опорі прикордоннику.

ЄСПЛ присвоїв справі Афгану Мухтарли пріоритетний статус, тобто її розглянуть в максимально короткі терміни, повідомив 7 липня адвокат Мухтарли Арчіл Чопікашвілі.

20 червня у ПАРЄ закликали Азербайджан звільнити викраденого журналіста Мухтарли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сталося з викраденим в Грузії азербайджанським журналістом: розповідь дружини

Пов`язані новини