Машини з гуманітарним вантажем фонду Ріната Ахметова затримали, бо у водіїв буцімто не було необхідних супровідних документів. Про це Громадському телефоном заявив заступник командира батальйону «Дніпро-1» Валентин Манько.

«Виходить якийсь парадокс. Коли з Росії їде так званий гумконвой, нам це не подобається, ми його розвертаємо. А з іншого боку – українська сторона фінансує бойовиків. Звідти (з території, контрольованої бойовиками – ред.) проїжджають вантажівки, навантажені вугіллям, а звідси (з території, підконтрольної Україні – ред.) – ми їх і годуємо», - заявив він.

За словами Манька, бійці вимагають, щоб доставкою гуманітарної допомоги займалися організації, які будуть чітко відстежувати, куди піде гуманітарний вантаж.

Також, українські силовики вимагають, щоб спочатку бойовики відпустили українських полонених у формі обміну «всіх на всіх», а потім – можна буде вести мову про доставку гуманітарних вантажів.

 

 

У свою чергу, директор з комунікацій компанії Ріната Ахметова СКМ Наталя Ємченко стверджує, що зі складом гуманітарної допомоги та дозвільною документацією на неї все добре.

Вона переконана, що авто не пропустять, допоки на місце з інспекцією не приїдуть комбати.

«Весь цей «движ» батальйонів навколо гуманітарних вантажів призводить до простого висновку: гуманітарка (будь-яка, не тільки наша), стрімко політизується. Що погано і неприпустимо. Це – прямий шлях до дискредитації гуманітарки в цілому», - зазначила вона у FB, пообіцявши невдовзі опублікувати фото документів та вмісту вантажу.

На думку координатора гуманітарного штабу «Допоможемо» Римми Філь, зараз відбувається політизація питання гуманітарної допомоги. Про це вона заявила Громадському телефоном.

При цьому, на її думку, «Дніпро-1» не має ніяких об’єктивних підстав для затримки гуманітарки.

«Ми працюємо чотири місяці. І чотири місяці одним і тим самим маршрутом з тим самим переліком документів наші машини возять гуманітарну допомогу в Донецьк, Маріуполь та Святогірськ. Нас неодноразово перевіряють міжнародні організації, ДСНС, і УВКБ ООН. Жодного разу ніхто не мав претензій до нашого гуманітарного вантажу», - запевнила Філь.

 

Поділитись: