Державний Енергоатом управляє 4 атомними електростанціями: Запорізькою, Рівненською, Хмельницькою та Южноукраїнською. В експлуатації на АЕС наразі перебуває 15 енергоблоків.

У Національній атомній енергогенеруючій компанії Енергоатом запропонували збільшити тариф на електроенергію, вироблену на атомних електростанціях, з 54 до 70 копійок за кіловат.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як йдеться у повідомленні, в Україні вартість електроенергії, виробленої на АЕС в 3,1 рази нижча, ніж на ТЕС, в той час як в Європі ця різниця складає близько 30%.

«На сьогодні в тариф закладається дефіцит за основними статтями витрат. Зокрема на закупівлю свіжого ядерного палива протягом поточного року не вистачає 1,5 млрд грн», — повідомив Айдин Айсін, віце-президент Енергоатома.

Він також додав, що якщо залишити тариф на такому ж рівні, то підприємство не зможе фінансувати нові об'єкти, введення яких очікується найближчим часом. Зокрема, мова йде про сховище відпрацьованого ядерного палива та комплекси з переробки ядерних відходів.

У повідомленні також зазначається, що напрацьовані пропозиції направлять для розгляду до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Державний Енергоатом управляє 4 атомними електростанціями: Запорізькою, Рівненською, Хмельницькою та Южноукраїнською. В експлуатації на АЕС наразі перебуває 15 енергоблоків.

Нагадаємо, що на початку квітня на Хмельницькій АЕС сталось автоматичне відключення реактора. Внаслідок інциденту радіаційний фон навколо станції не підвищився.

Раніше в Енергоатомі вже повідомляли про необхідність підняття тарифів на вироблену електроенергію. Там також зазначали, що це зумовить підвищення кінцевих тарифів для населення.

Поділитись: