Суд в Естонії визнав двох чоловіків — Дениса Метсаваса та його батька Петра Воліна — винними у шпигунстві на користь Росії. Їх засудили до 15,5 та 6 років тюрми відповідно.

За інформацією слідства, 38-річний та 65-річний чоловіки упродовж 10 років передавали в Росію дані, які були державною таємницею. Слухання проходили в закритому режимі, тому невідомо, яку саме інформацію передавали засуджені.

«Нехай цей випадок разом із попередніми слугуватиме чітким сигналом: якщо людина потрапляє до орбіти уваги російських спецслужб, то найбільш розумно, якщо вона сама розповість нам про це. Зрозуміло, що супротивники намагаються всіляко приховати факт вербування і таємної співпраці, але рано чи пізно ми про це дізнаємося», — наголосив гендиректор Поліції безпеки Естонії Арнольд Сінісалу.

Він також розповів, що співпраця затриманих з російськими спецслужбами тривала понад 10 років. Секретну інформацію для РФ збирав Метсавас, який отримав за це майже 20 тисяч євро, а його батько виступав лише в ролі кур’єра, що перевозив дані в Росію.

Адвокат Метсаваса зазначив, що той не буде оскаржувати вирок, він хоче «закрити цей етап життя».

Нагадаємо, двох чоловіків затримали у вересні 2018 року.

Раніше повідомлялося, що в Польщі затримали шпигуна, який передавав РФ дані щодо «Північного потоку-2».

Поділитись: