Технології

В Google розробили технологію доповненої реальності для звичайних окулярів

26 вересня, 2018 17:56
Технології/В Google розробили технологію доповненої реальності для звичайних окулярів
Зберегти
Вигляд
Компанія Google подала заявку на патент, що описує оптичну систему для окулярів доповненої реальності, яка дозволяє проектувати зображення в око прямо з лінзи окулярів, а не з додатковою призми або іншого елемента.

Компанія Google подала заявку на патент, що описує оптичну систему для окулярів доповненої реальності, яка дозволяє проектувати зображення в око прямо з лінзи окулярів, а не з додатковою призми або іншого елемента.

Інженери Google запропонували використовувати для проекції зображення в око завдякі власної лінзі коригувальних або інших окулярів.

Лінза в такій схемі складається з двох частин. В одній частині розташований світловод, що йде від краю лінзи до центру. З краю до торця світловода примикає проекційна система, що складається з невеликого екрана і призми.

Потрапляючи у світловод, промені від екрана проходять до центру лінзи, а саме до області, в якій вона межує з другою частиною лінзи. На цій ділянці розробники пропонують розмістити відбивні елементи з напівпрозорого матеріалу. Оскільки між відбивними елементами залишатиметься вільний простір, вони не сильно заважатимуть огляду.

Схема проходження променів крізь линзу Google LLC/USPTO

Розробники відзначають, що товщина такої лінзи складатиме близько чотирьох міліметрів, але вона може бути знижена завдяки використанню полімерів з більш високим показником заломлення, ніж у скла.


Окуляри та шоломи AR(augmented realityдоповненої реальності)дозволяють користувачеві бачити реальний світ з накладеним на нього синтетичним зображенням. Таке накладення — досить складне з технічної точки зору завдання, тому поки AR пристрої надто дорогі та недосконалі для масового використання. Отже, інженери продовжують розробляти конструкції для поліпшення оптичної системи AR-пристроїв.

Зокрема Google у своїх окулярах Google Glass, що представили у 2012 році, використовувала для проекції окремий напівпрозорий блок, який знаходився перед звичайними окулярами.

А в серпні 2018 року компанія Magic Leap випустила окуляри доповненої реальності Magic Leap One Creator Edition і оголосила їх вартість, яка становить 2295 доларів.

Пов`язані новини