Учасниками громадської організації «Союз Чорнобиль України» протестують проти того, щоб обласний диспансер радіаційного захисту приймав пацієнтів із COVID-19, Харків, 22 червня 2020
Фото:

Нацполіція

У Харківську лікарню, яку 22 червня відкрили для прийому пацієнтів з COVID-19, не пускали пацієнта для госпіталізації. Його зі швидкої допомоги довелося переносити на ношах разом з апаратом вентиляції легенів.

Про це hromadske розповіла радниця очільника Харківської обласної державної адміністрації Наталія Попова.

Люди, які не пускали швидку на територію лікарні, представилися учасниками громадської організації «Союз Чорнобиль України». Вони проти того, щоб Обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення приймав хворих на коронавірус, бо це наражає інших на небезпеку.

«Вони не хочуть, щоб пацієнти з підозрою на коронавірус тут перебували, бо самі тут лікуються. Хоча це два різні корпуси, вони між собою розділені. Там спеціальні двері, плівка, є засоби індивідуального захисту на мільйон гривень. Інфекціоністи все підготували», — каже радниця голови ОДА. 

За її словами, протестувальники не пропускали автівку екстреної допомоги. Поліція відтісняла людей, щоб розчистити під'їзд для швидкої.

До сьогодні, за словами Попової, пацієнтів з коронавірусною інфекцією приймали в Харківській обласній інфекційній лікарні, а в дитячій інфекційній лікарні виділили 40 додаткових ліжок для пацієнтів з коронавірусом. Також хворих на COVID-19 приймали в 17-ій міській Харківській лікарні на доліковування, а також людей із патологіями, які потребують хірургічного втручання. 

«Якби в Харківській обласній інфекційній лікарні лікарів було стільки ж, скільки передбачає штат, до того, яко вони захворіли чи втомилися, то могли б приймати і більше пацієнтів. Але зараз вони ледь можуть лікувати 200 пацієнтів. На сьогоднішній ранок в них було 246 пацієнтів. 13 з них — в реанімації», — пояснила Попова.

Вона додала, що в реанімаційному відділенні обласної інфекційної лікарні було 6 ліжок, з початком епідемії в Україні їх кількість збільшили до 12. Там уже не могли прийняти тринадцятого пацієнта, його стан середньої тяжкості. Саме його лікарі заносили на ношах до диспансеру. 

Оновлено: голова «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарев підтвердив hromadske, що він та інші учасники організації перебувають біля лікарні в Харкові. Він обурений тим, що влада не радилася з чорнобильцями під час визначення лікарні як опорної для прийому пацієнтів із коронавірусом.

Проте сьогодні, 22 червня, протестувальникам вдалося пів години поспілкуватися з главою Харківської ОДА.

Губарев також перерахував причини, чому організація проти шпиталізації людей з COVID-19. За його словами, по-перше, корпус для прийому пацієнтів з коронавірусом розташований поруч з корпусом, де після карантину приймають інших пацієнтів, а спільний коридор перегороджений плівкою, що ненадійно. По-друге, пацієнти які будуть лікуватися від COVID-19 будуть ходити через парк, в якому відпочивають чорнобильці, каже Анатолій. 

На запитання, чи не вважає Анатолій Губарев такі акції протесту дискримінаційними щодо пацієнтів з коронавірусом, він просить не порівнювати ситуацію з протестами у Нових Санжарах, бо вони не проти, щоб людей лікували:

«Пацієнтів вже заселили. Нехай їх лікують, дай Боже, нехай вони одужують швидше». 

Щодо того, які зараз вимоги протестувальників, то Анатолій Губарев сказав, що їхня організація буде збирати засідання оперативного штабу і вирішувати це: 

«Ми будемо шукати форми та методи того, що робити далі. Зберемо штаб і оголосимо вимоги та плани».

У поліції Харківщини повідомили, що відкрили три кримінальні справи через конфлікт біля медзакладу.

Учасниками громадської організації «Союз Чорнобиль України» протестують проти того, щоб обласний диспансер радіаційного захисту приймав пацієнтів із COVID-19, Харків, 22 червня 2020
Фото:

Нацполіція

Так, між поліцейськими та протестувальниками сталися сутички. Двоє 24-річних правоохоронців отримали ушкодження. Один із них — черепно-мозкову травму та струс головного мозку, інший — забій гомілки.

Поліція відкрила кримінальні справи за ч. 2 ст. 345, ч. 1 ст. 279, ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу. Максимальне покарання за цими статтями — до 5 років позбавлення волі. 

Станом на 22 червня в Харківській області зафіксовано 2 936 підозр на COVID-19, 1 811 випадок підтвердили.

Загалом в Україні з початку епідемії коронавірусне захворювання підтвердили у 37 241 людини: з них 16 642 одужали, а 1012 — померли від ускладнень. За минулу добу виявили 681 новий випадок, з них 6 випадків — на Харківщині.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: