Життя

В Іллічівську відкрили «шовковий шлях»: з Європи до Китаю в обхід Росії

Життя/В Іллічівську відкрили «шовковий шлях»: з Європи до Китаю в обхід Росії
Зберегти
Вигляд

З Іллічівська відправився демонстраційний рейс контейнерного потягу за маршрутом Україна-Грузія-Азейбайдждан-Казахстан-Китай. Його прокладено через Каспійське і Чорне моря.

Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі повідомив, що Україна повинна забрати більшість вантажів, які Китай експортує до Європи через цей коридор.

«Це значитиме, що наші порти, які зараз реально відчувають великі складнощі, знову запрацюють, і знову в нас буде створюватись велика кількість робочих місць», - наголосив Саакашвілі.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус розповів на відкритті про те, що тристоронні перемовини з Росією та Євросоюзом проводились упродовж декількох останніх місяців. За його словами, Росія ухвалила рішення, якого від неї і очікували, – обмежити експорт українських товарів до Російської Федерації.  

«Те, що сьогодні ми робимо, тобто диверсифікуємо маршрути доставки наших товарів у треті країни, - це абсолютно вимушений та важливий і потрібний крок для того, щоб ми все ж продовжувалась ставати незалежнішими і, щоб поставки наших товарів не залежали від Російської Федерації», - розповів Айварас Абромавичус

/Hromadske.Одеса

Пов`язані новини