В Індії запровадили відповідальність за мусульманське «миттєве» розлучення

Індійський уряд запровадив відповідальність, зокрема у вигляді тюремного ув’язнення, за застосування мусульманського «миттєвого» розлучення, в межах якого чоловік може розірвати шлюб без будь—яких формальних процедур.

Індійський уряд запровадив відповідальність, зокрема у вигляді тюремного ув’язнення, за застосування мусульманського «миттєвого» розлучення, в межах якого чоловік може розірвати шлюб без будь-яких формальних процедур.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністра юстиції Індії Шанкара Прасада.

Згідно з правилом «потрійного талака» (розлучення в перекладі з арабського — ред.), чоловік може розлучитися з дружиною без будь-яких формальних процедур, сказавши три рази слово «талак».

У серпні 2017 року Верховний суд Індії визнав цю практику незаконною, бо вона суперечить конституції країни.

Однак, за словами Прасада, попри заборону мусульмани продовжили практикувати «миттєве» розлучення. За рік влада Індії зафіксувала 201 такий випадок.

Уряд країни своєю постановою запровадив відповідальність, зокрема тюремне ув’язнення, за застосування «потрійного талаку»: жінка має можливість розповісти владі про «миттєве» розлучення і притягнути чоловіка до відповідальності.

«Ця постанова ухвалена в інтересах країни, заради встановлення гендерної рівності», — підкреслив Прасада.

Він розповів, що трапляються випадки, коли чоловіки розлучаються з дружинами через погано приготовану їжу або інші дрібниці.

Крім того, з розвитком технологій чоловіки іноді розлучаються, надіславши дружині повідомлення з «потрійним талаком» через месенджер або СМС.

Як зазначає видання, таке рішення уряду Індії можна пояснити прагненням прем’єр-міністра країни Нарендра Моді отримати на виборах голоси від жінок.

Нагадаємо, у серпні 2018 року в Саудівській Аравії жінкам вперше видали ліцензії пілотів.

Раніше влада Саудівської Аравії уперше в історії почала видавати жінкам водійські права. Також директорат дорожнього руху Саудівської Аравії заявив про плани дозволити жінкам водити вантажівки та мотоцикли.

У 2017 році король Саудівської Аравії видав декрет, згідно з яким жінкам мали дозволити керувати авто у 2018 році.

Заборона на водіння для жінок була чинною з 1990 року. Як наголошує «Інтерфакс», заборона діяла де-факто, однак ніде не була закріплена на юридичному рівні.

До 2018 року Саудівська Аравія була єдиною країною у світі, де жінкам заборонялося сідати за кермо.

Раніше у Саудівській Аравії жінкам дозволили відкривати власний бізнес без згоди чоловіка або «опікуна».

Також нещодавно жінкам від 25 років ви’їжджати без супроводу чоловіків.

До цього у Саудівську Аравію вперше в історії призначили послом жінку. Жінки у Саудівській Аравії досі не обіймали таку посаду в країні.