Ґуру Дас Аґарвал, один з найвидатніших захисників навколишнього середовища в Індії, помер 11 жовтня у віці 86 років. Він голодував 15 тиждень на знак протесту проти бездіяльності влади країни щодо очищення священної річки Ганг.

Аґарвал розпочав голодування 22 липня в місті Харідвар на півночі Гангської рівнини. Він вимагав прийняття закону про захист священної річки і закликав припинити будівництво гідроелектростанцій на притоках водойми, які міняють її природний потік.

В листі до прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, Аґарвал пообіцяв виснажити себе насмерть, якщо влада не почне діяти.

Агентство зазначає, що коли Моді прийшов до влади в 2014 році, однією з його обіцянок було здійснення проекту очищення Гангу.

Проте проект не здійснили через критичні помилки у плануванні і фінансовому управлінні проектом, пише Reuters.

Водами Гангу в побутових, гігієнічних та сакральних цілях користуються понад 400 мільйонів людей.

Нагадаємо, у липні 2017 року Вищий суд Індії із питань довкілля заборонив викидати сміття ближче, ніж за 500 метрів від берега ‎річки Ганг.‎

Річка Ганг — священна для індусів, проте у останні десятиріччя рівень її забруднення ‎індустріальним сміттям і мертвими тілами, які скидають у річку родини померлих, що не можуть ‎дозволити собі церемонію поховання, викликає занепокоєння багатьох природозахсиників та екологів.‎

Лев Коротаєвський

Поділитись: