В Індонезії знайшли найстаріший наскельний малюнок тварини. Йому понад 45,5 тисячі років

Археологи заявили, що знайшли в печері на острові Сулавесі в Індонезії найстаріший наскельний малюнок тварини. Йому щонайменше 45 500 років.
Про це йдеться у статті в Science Advances.
У печері Леанг Тедунгенг знайшли темно-червоний малюнок бородавчастої свині в натуральну величину. Археологи припустили, що зображення свині є частиною більшого малюнка.
Над спиною свині є два відбитки рук, які звернені до двох інших свиней, що збереглися частково. Один з археологів Адам Брумм розповів BBC, що, ймовірно, свиня спостерігає за сутичкою двох інших тварин.

Контури тварини наведені темно-червоним кольором, а тіло свині заповнене лініями. Для цього давні люди використовували охру. Учені кажуть, що для того, аби намалювати долоні, потрібно було спершу притиснути руку до скелі, а потім зафарбувати ділянку біля неї.
На думку команди вчених, знахідка вкотре свідчить, що перші традиції наскельного живопису з'явилися в Азії чи Африці, а не у Європі льодовикового періоду.
Попередній найдавніший наскельний малюнок тварини теж знайшли на острові Сулавесі. На малюнку було зображене полювання. Тоді науковці заявили, що зображенню приблизно 43 900 років.
Водночас найдавнішому наскельному малюнку (не тільки тварин) приблизно 73 тисячі років. Його знайшли в печері у Південній Африці, на ньому нанесені лінії.
Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.
- Поділитися: