У Києві через анонімний дзвінок про замінування Інститут раку не провів близько 30% операцій, а також скасував курси хіміо- і променевої терапії для пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Про це розповів головний лікар Інституту раку, онкохірург відділення онкопроктології Андрій Безносенко, пише «Укрінформ»

За словами головлікаря, вранці 5 червня медичний заклад отримав анонімну інформацію про замінування. Після цього усіх транспортабельних пацієнтів евакуювали, а пацієнтів у важкому стані залишили з медперсоналом у лікарні.

«Це — телефонний тероризм, який не дає нормально працювати. Наші пацієнти зазнали колосальної шкоди. Той, хто повинен був отримати хіміотерапію або променеву терапію, пропустили свої курси. Також 90% наших пацієнтів приїжджають з регіонів і сьогодні не можуть потрапити до нас, чекають на вулиці. Завтра на лікарів буде вдвічі більше навантаження. Ті операції, які ми почали зранку, ми закінчили. Але 25-30% запланованих на сьогодні оперативних втручань не відбулося. Уявляєте психологічний стан пацієнтів, які були підготовлені: були вколоті препаратами, не їли і т д», — сказав Безносенко.

Головлікар наголосив, що постраждали через анонімний дзвінок у першу чергу онкохворі пацієнти, які отримують життєво необхідне лікування.

За словами Андрія Безносенка, завтра, 6 червня, лікарі Інституту раку без додаткової оплати працюватимуть до ночі, щоб всі операції були виконані.

Він також розповів, що в Інституті раку працювали бригади МНС, екстреної швидкої допомоги й поліція. Під їхнім керівництвом був розроблений план евакуації і виведено пацієнтів і медперсонал.

Раніше у Вінниці евакуювали людей з 28 об’єктів в місті через повідомлення про замінування дитячих садків, торгових центрів, залізничного вокзалу, житлових будинків та громадського транспорту.

Поділитись: