Війна

В Іраку почалася операція зі звільнення міста Мосул від ІДІЛ

Війна/В Іраку почалася операція зі звільнення міста Мосул від ІДІЛ
Зберегти
Вигляд

Урядові сили Іраку за підтримки міжнародної коаліції на чолі з США почали наступ на місто Мосул, яке зараз контролюється бойовиками угруповання «Ісламська держава». Телеканал Al Jazeera веде онлайн-трансляцію із зони бойових дій.

Битва за Мосул буде найбільшою військовою операцією в Іраку з часів виходу американських військ з країни у 2011 році.

«Я оголошую сьогодні про початок героїчної операції для звільнення вас від терору та утисків ІДІЛ», — заявив прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді під час виступу на державному телебаченні.

«Ми скоро зустрінемося на землі Мосула, щоб відсвяткувати звільнення і спасіння», — додав він перед початком військової операції.

Весь останній тиждень іракські війська готувалися до наступу на Мосул. У п'ятницю на передову був висунутий спецназ. У передмістях міста поширили листівки, де місцевих жителів закликали не панікувати і сховатися в будинках. У неділю авіація міжнародної коаліції під керівництвом США завдала ударів по позиціях бойовиків.

Сили ІДІЛ захопили місто в червні 2014 року. За оцінками ООН, ця подія так чи інакше торкнулася близько 1,2 мільйонів мирних жителів.

Пов`язані новини