Світ

В Іраку розпочались перші після розгрому «Ісламської Держави» вибори

12 травня, 2018 18:22
Світ/В Іраку розпочались перші після розгрому «Ісламської Держави» вибори
Зберегти
Вигляд
В Іраку розпочались перші після розгрому «Ісламської Держави» парламентські вибори. За 329 місць у парламенті змагаються понад 7000 кандидатів

В Іраку розпочались перші після розгрому «Ісламської Держави» парламентські вибори.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно опитуванням чинний прем'єр Хайдер аль-Абаді має всі шанси на перемогу.

Суперники в боротьбі за пост прем'єра — колишній глава уряду Нурі аль-Малікі і підтриманий Тегераном Хаді аль-Амірі, лідер шиїтських загонів самооборони, які брали участь в боротьбі з «Ісламською Державою».

Зазначається, що новий очільник уряду матиме завдання відбудувати країну після чотирирічної війни з терористами, відновити економіку та не допустити міжрелігійної війни. Напружені стосунки між шиїтами, суннітами та етнічною групою — курдами, в Іраку існує десятиліттями.

Зауважимо, що після повалення режиму диктатора Саддама Хусейна у 2003, за якого країною управляли сунніти, керівні посади неофіційно розділили між трьома основними етнічними та релігійними групами в Іраку. Пост прем’єр-міністра закріплений за шиїтами, парламентського спікера — за суннітами, а президента, чия роль є церемоніальною, — за представником курдів. Ірак є федеративною парламентською республікою.

За даними джерела на цих виборах вперше використовується електронна система голосування, аби уникнути шахрайства та прискорити процес підрахунку бюллетенів. Очікується, що результати стануть відомими уже ввечері 12 травня.

Голосування проводиться в умовах посилених заходів безпеки, запроваджено комендантську годину, на день виборів зачинено аеропорти.

Як повідомляє Al Jazeera, за 329 місць у парламенті змагаються понад 7000 кандидатів, серед кандидатів заявлено понад 2000 жінок, яким гарнатована квота у 25 відсотків мандатів. Також 9 місць зарезервовано за представниками національних меншин

Нагадаємо, 9 грудня 2017 року прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді оголосив про завершення війни проти бойовиків «Ісламської держави».

Більше про:
# Ірак
# вибори
Пов`язані новини