В Іраку з невідомих причин масово гине риба на фермах на берегах Євфрату. Вимерли тисячі тонн прісноводного коропа, що спричинило різку втрату доходу іракських рибоводів, які живуть з риби.

Найбільш критична ситуація на рибних фермах у провінції Бабель, на південь від Багдада, повідомляє Reuters.

«Зусилля, які ми докладали упродовж цілого року, виявилися марними, не кажучи вже про гроші, які ми заплатили за працівників та корм. Ми залучили ще більше працівників, щоб витягти мертву рибу з кліток», — розповів Мухаммед Алі Хамза Аль-Джумаілі, власник рибної ферми в Муссайба, приблизно за 70 км на південь від Багдада

Повідомяється, що отруєна риба забруднила також річку Шатт-аль-Араб, тому понад 4 мільйони жителів провінції Басра, розташованої на її берегах, знаходяться у небезпеці.

У міністерстві сільського господарства країни зазначили, що хвороба серед прісноводних коропів швидко поширилася через обмежені умови та брак простору у клітках, де розводять рибу, а також критичне падіння рівня води у річковій системі Південного Іраку.

Чиновники також розглядають версію навмисного отруєння риби. На такі версії наполялягають самі фермери. Вони вимагають від влади компенсувати їм втрати за масовий мор коропа.

Остаточні причини масового мору риби стануть відомі після експертиз, які проведуть за межами країни.

Карп — це національна страва в Іраку, яку часто готують на відкритому повітрі у ресторанах в Багдаді.

У серпні в Миколаєві в річці Південний Буг масово загинула риба. На 100 квадратних метрах обстеженої території знайшли 1740 загиблих бичків розміром від 5 до 15 сантиметрів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile